Fuerteventura – 10 powodów dla których warto wybrać właśnie tę wyspę

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, którą wyspę kanaryjską wybrać to przeczytajcie ten artykuł. To moje subiektywne 10 powodów dla których warto wybrać Fuerteventurę na swoje wakacje w Hiszpanii.

2. Aby odwiedzić Park Przyrodniczy Wysp Corralejo. Ogromny pustynny park, w którym białe wydmy kontrastują z przepięknym kolorem oceanu. Można tutaj bawić się jak w dużej piaskownicy -zarówno dorośli jak i najmłodsi będą zachwyceni!

3. Wiatraki! To właśnie z nimi kojarzona jest Fuerteventura. Nie bez powodu. W małych wioskach i miasteczkach znaleźć można historyczne młyny, które odgrywały znaczącą rolę dla całych Wysp Kanaryjskich. Ponadto, dodają niesamowitego uroku wyspie. Stanowią atrakcję turystyczną, są dziedzictwem kulturowym i z całą pewnością warto przekonać się na własną rękę dlaczego są tak wyjątkowe.

4. Fuerteventura to przepiękne plaże. Woda w zależności od lokalizacji przybiera inny odcień. Okalające plaże ocean dodaje uroku całej wyspie. Będąc na Fuerteventurze plażowanie pokochają nawet Ci, którzy na co dzień za nim nie przepadają.

5. Ser majorero. Ten pyszny kozi wyrób, z którego słynie Fuerteventura to chyba jeden z tych smakołyków, którego nie da się nie spróbować będąc na wyspie. Dostępny jest oczywiście w wielu odmianach. Znaleźć tutaj można muzeum poświęcone właśnie serowi majorero. A kupić można go wszędzie. Zaczynając od sklepów z pamiątkami dla turystów, przez kozie farmy, aż po zwykłe sklepy.

6. Aloesowe produkty! Aloes, którego plantacje znajdują się na całej wyspie to tak naprawdę jeden z najbardziej cenionych produktów kosmetycznych na świecie. Znaleźć tutaj można farmy aloesowe, które oferują darmowe oprowadzanie po swoich fabrykach. Warto odwiedzić takie miejsce, by nie tylko poznać historię farmy, ale przede wszystkim po to, aby kupić wyjątkowe produkty na własny użytek. Jakość jest wyjątkowa.

7. Wiatr. Sama przed wyjazdem zastanawiałam się, czy Fuerteventura to na pewno dobry wybór, skoro wyspę określa się jako tę najbardziej wietrzną. Jak się jednak okazało w praktyce, wiatr przyjemnie chłodzi podczas upalnej pogody. Dzięki temu zwiedzanie wyspy nawet w środku dnia przy operującym słońcu nie stanowi żadnego problemu.

8. Małe, urokliwe miasteczka, które na pewno złapią cię za serce. La Oliva, Majanicho, Pozo Negro i wiele innych. Każde z nich ma swój niepowtarzalny klimat. I w każdym z nich ma się ochotę zostać dłużej, by powoli i bez pośpiechu chłonąć klimat urokliwego miejsca.

9. Mała liczba turystów to niewątpliwie jedna z większych zalet wietrznej wyspy. Tutaj naprawdę można wypocząć od turystów. A jeżeli już spotkamy wycieczkowiczów to raczej w miejscach mocno turystycznych. W pozostałych rejonach wyspy można liczyć na prawdziwy chillout.

10. To idealny kierunek na samotny wypad, pierwszy wyjazd z niemowlakiem czy samodzielny pierwszy wyjazd za granicę. Jest tutaj  bezpiecznie i ciepło praktycznie przez cały rok.

Całą relację z naszego wyjazdu znajdziecie tutaj.

Krótko o mnie

Zajrzyj jeszcze tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Newsletter